Prva pobjeda Slavije u Ligi 8

Slavija - Grude 87:78

Košarkaši Slavije zabilježili su prvu pobjedu u u Centrotrans Ligi 8. Ekipa Gorana Šehovca je u 2. kolu ovog takmičenja zaigrala mnogo bolje u odnosu na meč prvog kola protiv Širokog, a ruku na srce, ovog puta su protiv sebe imali daleko slabijeg protivnika, ekipu Gruda.

Pobjeda ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje, a gosti su najbliži bili u 28 minut kada su smanjili na -7. Najefikasniji kod domaćih bio je Mladenović sa 21 poenom, dok je Vuković ubacio 14, a Stanić i Gvozdenović po 13 poena.

Kod gostiju Peraica je bio najzapaženiji sa 19 i 7 skokova, a Žitko je ubacio 15 poena. Sve je riješeno u prvoj četvrtini koju su domaći dobili 26:16 i dvocifrenu prednost održavali većim dijelom susreta, a dvije minute prije kraja prvog poluvremena bilo je i +19.

Trener domaćih Goran Šehovac istakao je da je najbitnije da je zabilježena pobjeda, te da će predstojeći mečevi umnogome odrediti mogućnosti Slavije u Ligi 8; „Aleksandar Damjanović je došao. Nisam ga večeras uvodio u igru jer je umoran, jutros je došao i u narednim danima ćemo raditi. Sigurno će biti spreman za Zrinjski, kao i Sindis Demić na koga računam za meč protiv Bosne u utorak“ - kaže Šehovac.

Slavija će u narednom kolu igrati protiv Zrinjskog opet pred svojim gledaocima. Razlog je molba Zrinjskog da se ovaj meč igra u Istočnom sarajevu, jer je u subotu dvorana u Mostaru zauzeta.

SLAVIJA 87
26:16, 22:20, 23:25, 16:17
GRUDE 78

Dvorana: SRC Slavija, Gledalaca: 200, Sudije: Petar Obradović (Čapljina), Jasmina Biščević (Sarajevo), Miljan Šobot (Gradiška). Delegat: Toni Matić (Čaljina)

SLAVIJA: Gvozdenović 13, Stanić 13, Tomašević, Simeunović, Mladenović 21, Vuković 14, Malović 6, Grubišić 10, Anderson, Ivanović 10, A. Damjanović. Trener: Goran Šehovac.
GRUDE: Lovrić, Vranješ, Đulabić, M. Gligora 2, L. Gligora 9, Jelčić 14, Vujčić 10, Bura 4, Lozančić 5, Žitko 15, Peraica 19. Trener: Predrag Mikulić.