Široki PP se provukao u Mostaru

Aktuleni prvak BiH jedva savladao Zrinjski

Košarkaši Široki Prima Pivo teškom mukom došli su do četvrtog trijumfa u «Centrtrans ligi za prvaka» BiH, pošto su tek nakon produžetka pobijedili Zrinjski u Mostaru 91:86.

Spasio ih je raspoloženi Grays koji je u prelomnom trenutku produžetka pogodio trojku, a nakon što su Mostarci bili neefikasni u narednom napadu, dotukao ih je Štemberger novom trojkom. Domaći nisu imali više snage i aktuelni prvaci naše zemlje su slavili.
Prethodno, u četiri četvrtine Zrinjski je odlično parirao favorizovanom protivniku. Široki je dobro otvorio utakmicu i prvu četvrtinu riješio u svoju korist sa sedam poena viška, a dobor su igrali sve do 15 minuta. Potom su naglo pali, pa su Mostarci napravili seriju od čak 17:2 i na odmor otišli sa prednošću od 32:29.

Zrinjski - Široki PP 86:91
10:17, 22:12, 22:21, 20:24 - 12:17

Dvorana Bijeli brijeg u Mostaru. Gledalaca: 300. Sudije: Husarić, Radanović, Miličević. Pet ličnih grešaka: Džidić (Zrinjski), Dijan, Štremberger (Široki PP). Skokovi: Zrinjski 29 (5 + 24), Široki Brijeg 32 (11 + 21).

ZRINJSKI
: Filipović 5, Biško 6, Šarenac 17, Norac 14, Petrić 2, Džidić 17, Šimović 6, Brečić 5, Vučković 14, Buhać, Planinić, Grbavac. Trener: Nedjeljko Zelenika.
ŠIROKI PRIMA PIVO: Bubalo, Grays 27, Štemberger 9, Dijan 7, Župić, Šola 12, Špralja 16, Naletilić, Šušak, Fajardo 18, Bethel, Ezugyu 2. Trener: Ivan Velić.
U nastavku utakmice gosti su se koliko, toliko konsolidovali. Međutim, Zrinjski je mogao do pobijede. Pet minuta prije kraja meča imali su 66:60, a onda je Fajardo opet vratio u život tima trenera Ivana Velića. U triler završnici Zrinjski je imao posljednji napad, ali ga nisu iskoristili i sa 74:74 ušlo se u produžetke u kojima je presudilo iskustvo, ali i kvalitete Široki PP-a.