Slavija bez šansi u Širokom brijegu

Centrotrans liga za prvaka BiH

U 8. kolu Lige za prvaka BiH Široki je opravdao ulogu favorita protiv Slavije uvjerljivom pobjedom 97:75. Iako su ''sokolovi'' imali vođstvo nakon prve četvrtine 27:20, a +7 držali su i do 15. minute, domaći su serijom 19:2 u završnici prvog dijela prelomili utakmicu i kasnije ušli u mirnu završnicu.

"Činjenica je da smo nakon poraza od Borca na domaćem terenu zapali u krizu igre. Protiv Širokog smo dobro počeli, a onda je uslijedio pad, što je aktuelni prvak iskoristio i u drugoj i trećoj četvrtini nas dotukao ne ostavljajući ni najmanju šansu da možemo izboriti povoljniji rezultat." rekao je trener Slavije Goran Šehovac.

Široki Prima pivo - Slavija 97:75
(20:27, 30:16, 32:20, 15:12)
Dvorana: Pecara. Gledalaca: 500. Sudije: Petar Obradović (Čapljina), Jasmina Biščević (Sarajevo) i Saša Babić (Banja Luka).

Široki Prima pivo: Bubalo 3, Grejs 15, Štemberger 7, Župić 14, Šola 5, Špralja 20, Naletilić 3, Šušak 3, Fahardo 19, Betel, Ezugvu 8. Trener: Ivan Velić.
Slavija: Gvozdenović 15, Stanić 10, Tomašević, Simeunović, Mladenović 10, D.Damjanović, Vuković 9, Grubišić 1, Demić 3, A.Damjanović 27. Trener: Goran Šehovac.