Slavija od ponora do bodova

Slavija pobijedila Zrinjski 100:97 nakon produžetka

Košarkaši Slavije su, tek nakon produžetka, savladali ekipu Zrinjskog rezultatom 100:97 u utakmici 3. kola Centrotrans lige za prvaka.

''Sokolovi'' su odlično otvorili meč i već u 5. minuti imali 10 poena prednosti (13:3). Opuštanje u domaćim redovima ''Plemići'' su kaznili serijom 14:3, pa su u 9. minuti preokrenuli rezultat u svoju korist i na kraju prve četvrtine imali vodstvo 20:18.

Slavija je koševima Aleksandra Damjanovića i Milosa Mladenovića u 14. minuti imala rezultat 24:20, ali Mostarci u naredne 4 minute uz četiri vezane trojke prilaze na 33:32, a na odmor odlaze s pet poena razlike 44:39.

U tim Gorana Sehovca uvukla se nervoza i zahvaljujući lošem šutu sa svih pozicija Zrinjski u 25. minuti stiče veliku prednost od 13 poena (56:43). Na kraju treće četvrtine na semaforu je stajalo 67:57 u korist gostujuće ekipe, a ista bodovna distanca držala se do 34. minute kada su se u redovima domaćih raspucali Srđan Stanić i Rajko Mlaović. Serijom 15:3 Slavija je u 39. minuti stigla do preokreta 82:80, a kada je Aleksandar Damjanović tridesetak sekundi prije kraja pogodio za 84:80 činilo se da je pitanje pobjednika riješeno.

Ali tako nisu mislili i gosti. Boris Džidić je uspio da smanji na 84:82, a Aleksandar Damjanović 6 sekundi prije kraja nije uspio da pogodi sa linije slobodnih bacanja, nakon čega Vedran Filipović iz brzog kontranapada zakucava za 84:84 i produzetak neizvjesnosti. Dodatnih pet minuta bila je igra živaca u kojoj su se bolje snašli domaći košarkaši.

"Teška utakmica, koju smo odlično počeli, a onda dozvolili protivniku da preokrene i unese nervozu u nače redove. Zadnjih pet minuta regularnog dijela i produžetak smo odigrali za maksimalnu ocjenu i na kraju slavili. Nakon poraza od Širokog i vezanih pobjeda protiv Gruda i ovaj put Zrinjskog možemo biti zadovoljni učinkom i sa mnogo optimizma ocekujemo okršaj sa Bosnom koji je na rasporedu u utorak.", rekao je trener Slavija Goran Sehovac.

Slavija 100
18:20, 21:24, 18:23, 27:17, 16:13
Zrinjski MIK CO 97

Dvorana: SD Slavija. Gledalaca: 600. Sudije: Ante Drmić (Tomislavgrad), Mladen Ignjatović (Banja Luka), Mirza Hatibović (Sarajevo).

SLAVIJA: Gvozdenović 18, Stanić 23, Tomasević, Simeunović, Mladenović 16, D.Damjanović, Vuković 5, Malović 20, Grubišić 1, Anderson, Ivanović, Damjanović 17. Trener: Goran Sehovac.

ZRINJSKI MIK CO: Filipović 8, Bisko 3, Šarenac 7, Norac 6, Petrić 10, Oroz, Džidić 20, Brečić 16, Vučković 21, Bohac, Planinić 6, Grbavac. Trener: Nedeljko Zelenika.