Split bez šanse protiv Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde Beograd savladali su ekipu Splita u prvom susretu 14. kola ABA lige sa ubjedljivih 94:67.

Iako je Split na kraju doživio pravu katastrofu, gosti su odigrali veoma dobrih 20 minuta. Nakon prvih deset imali su vodstvo od pet poena prednosti 21:16, ali je Zvezda u drugoj četvrtini napravila seriju od 15:0, te su na odmor otišli sa vodstvom od pet razlike 42:37.

U nastavku susreta potpuni raspad igre Splita. Domaći košarkaši su stalno povećavali prednost, pa su na kraju sasvim zasluženo došli do ubjedljive pobjede od 27 poena razlike.

Zvezdu su do pobjede predvodili Savović i Rakočević sa po 13 poena, dok je kod Splita najviše ubacio Sobina 14 poena.