Špralja zaledio Trnsko
Široki slavio protiv Zagreba

Široki savladao Zagreb u NLB ligi

Trojkom Šimeta Špralje košarkaši Širokog Prima piva savladali su večeras Zagreb CO u Trnskom (80:79), u meču 26. kola regionalne NLB lige, i tako se domaćinu upotpunosti revanširali za poraz u prvom dijelu sezone na Pecari.
Susret je protekao u izjednačenoj igri, iako su Zagrepčani u zadnjoj dionici imali čak 11 poena prednosti (71:59).

Široki je prvi put poveo preko Fajarda u 13. minutu (26:24), a trojkom Štembergera došao je do vodstva i od šest koševa (33:27). Pred kraj poluvremena domaćin je zaigrao bolje i na odmor otišao sa zalihom od četiri poena (42:38).
Zagreb je kontrolisao igru i rezultat i u nastaku susreta. Činilo se da će bh. prvaci upisati novi poraz, ali tako nisu mislili izabranici Ivana Velića. Iz minute u minut stizali su prednost, a u 37. minutu preko Bethela konačno uhvatili priključak (77:77). Da je pravi vođa Širokog kapiten Špralja je demonstrirao u zadnjim sekundama kada je preuzeo odgovornost i, na sreću Širokog, bio uspješan.

Zagreb CO    79
21:16, 21:22, 23:21, 14:21
Široki PP    80

Dvorana Trnsko u Zagrebu. Gledalaca: 700. Sudije: Zdravko Rutešić (Crna Gora), Branislav Mrdak, Saša Maričić (oba Srbija).