Teletović bolji od Tanjevića i Mršića
Fener se dobro držao na teškom gostovanju

Na startu nove Euroleague

M. Maksimović

Na otvaranju nove sezone u košarkaškoj Euroleague, Tau Ceramica Mirze Teletovića je na svom parketu savladala Fenerbahce Damira Mršića i  Bogdana Tanjevića 80:70.

Uvodna utakmica grupe C riješena je praktički u završnici prvog poluvremena. Nakon što su gosti dobili prvu četvrtinu 19:21 i finišu druge Tau Cearmica uspijeva doći +8 (42:34). U seriji domaćeg sastava 8:0, Igor Rakočević je ubacio svih osam poena, dvicu, pa dvije trice.

Svoju prednost ekipa Duška Ivanovića je bez problema održavala u trećoj dionici, nakon koje je
Fenerbahce bio u minisu deset poena (62:52). Ipak prednost Tau Ceramice se počela lagano topiti, stigla je mini serija gosti 1:6, Damir Mršić je pogodio tricu za smanjenje vodstva domaćih na svega 70:68. Tada je sa druge strane odgovorio Mirza Teletović tricom,  Rakočević je pogodio dvicu, pa je Tau Ceramica vodila 75:68,  1:48 prije kraja utakmice. Do kraja se ništa nije moglo promijeniti.

Mirza Teletović je u ekipi Tau Ceramice 5 poena za 34 minute igre koliko je proveo na parketu, ali je zato pored lošeg šuta Mirza sakupiti deset skokova. Prvo ime u ovoj ekipi je Igor Rakočević koji je za 29 minuta postigao 24 poena, Will McDonald je dodao 18  uz skokova, dok je Pete Mickel utakmicu završio sa 15 poena. U ekipi Bogdana Tanjevića strijelci su bili dosta ujednačeni. Devin Smith je postigao 13 poena, po 11 su dodali Oguz Savas i Rasim Basak.  Damir Mršić je na terenu proveo 22 minute, ubacio je 8 poena uz šut za tri poena 2/5