Unicaja slavila u Bambergu, Pao u Kaunasu

Euroliga

Košarkaši Unicaje iz Malage savladali su kao gosti ekipu Bamberga 68:65 u susretu 8. kola Eurolige.

Unicaja je bolje odigrala prvo poluvrijeme ovog susreta. Stekli su prednost od 10 razlike 38:28, a dodatno su tu prednost povećali nakon treće četvrtine plus 14, 55:41. Ipak, Bamberg je u posljednjoj dionici zaigrao kao preporođen. DObili su ovaj dio igre 24:13, ali na njihovu žalost do preokreta nisu mogli, pa je Unicaja odnijela pobjedu.

Luka Žorić je sa 26 poena predvodio goste, dok je kod Bamberga Bostjan Nachbar ubacio 17 poena.

Panathinaikos je slavio  gostujuću pobjedu u Kaunasu protiv Žalgirisa 78:73.

Nakon dosta izjednačene košarka koja je viđena tokom većeg dijela utakmice, Pao je u posljednjoj četvrtini zaigrao nešto bolje, pa su stigli do pobjede u ovom susretu.

Do trijumfa ih je vodio Roko Leni Ukić s a21 poenom, a kod Žalgirisa Lafayette je ubacio 15 peona.