Vitez bolji od Mladosti, Sloboda od Širokog

Danas su odigrani preostali susreti 25. kola Lige 13, a do važne pobjede stigli su igrači Viteza, dok je Sloboda Dita, u susretu bez rezultatskog značaja bila bolja od Širokog Eroneta.

U zeničkoj dvorani Bilmišće, pred oko 600 gledalaca odigrana je košarkaška utakmica između KK Vitez i KK Mladost od velikog značaja za oba tima. Vitez je igrao za opstanak u Ligi 13, dok je ulog Mladosti nastavak takmičenja u Ligi 8. Tvrdom igrom, velikim uloženim trudom i zalaganjem slavili su izabranici trenera Nedjeljka Zelenike rezultatom 69:65, čime su ostali u igri za opstanak u elitnom društvu.

Prva četvrtina protekla je mirno, igralo se u egalu, koš za koš, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 20:22 u korist KK Mladost. U drugoj četvrtini KK Mladost je preuzeo kontrolu, te se rezultatski odvojili serijom 10:2 i, predvođeni sjajnim plejmekerom Filipom Adamovićem, mirno priveli kraju prvo poluvrijeme i na pauzu su otišli sa +8 (29:37). Treću četvrtinu košarkaši KK Vitez su nošeni vatrenim navijanjem svojih navijača (u Zenicu ih došlo oko 200), napravili seriju 7:0, kojom su se rezultatski približili protivniku, pa je i treća četvrtina završena 48:49 u korist KK Mladost. U ovom dijelu susreta vrijedi izdvojiti atraktivno zakucavanje Bojana Popovića koji je "preletio" centra KK Mladosti.

U posljednjoj četvrtini oba tima stavljaju sve karte na stol. Počeo je Vitez, tricom Ivana Bakovića, te su domaći preuzeli vodstvo. Međutim KK Mladost pravi seriju 11:2 za velikih 53:61. Kada se činilo da će utakmica biti riješena u korist gostiju, Vitez pravi istinski juriš na koš gostiju i serijom 16:2 riješava utakmicu u svoju korist, i pravi veliki korak prema opstanku u Ligi 13.

Košarkaše KK Vitez predvodio je Tanasilović sa 19 poena, koliko je na drugoj strani imao i Adamović.

U drugom današnjem susretu u Tuzli, za prestiž su igrali Sloboda Dita i Široki Eronet, a domaći su bili bolji i slavili sa 85:77.