Vratili se Spursi i Jazzeri

NBA doigravanje

Iako su nakon prve dvije utakmice u New Orelansu Spursi zaostajali (0:2), nakon dva domaća susreta izjednačili su rezultat na - 2:2. Povratak u San Antonio pokazao se kao puni pogodak, što se posebno odnosi na četvrti duel u kojem su Hornetsi pometeni sa parketa (100:80).

Proradio je Tim Duncan koji je uz 22 poena uhvatio 15 lopti i četiri blokade.
Za dva dana igraće se peti meč koji može biti ključana, ekipa koja slavi u New Orleansu biće vrlo blizu finala Zapada. Treba kazati da je Chris Paul bio jedini raspoloženi gostujući košarkaš sa 23 koša.

Imala je Utahh pobjedu u svojim rukama, vodstvo od 12 poena četiri minute prije kraja, ali su Lakersi izborili produžetak. “Krivac” je Lamar Odom koji je postigao neke ključne poene, te odigrao dobru odbranu, ali je odličnu pordšku imao i u Kobe Bryantu koji je sa povredom leđa odigrao fantastično.
No, u dodatnih pet minuta Kirilenko je dva puta blokirao MVP-a sezone, Okur je pogodio dva dalekometna šuta i imao dva ofanzivna skoka i na kraju je završilo - 123:115.