Wizardsi na krilima Beala srušili Pistonse

NBA

U ponedjeljak NBA liga kreće u nešto ranijem terminu, pa je meč Washington Wizardsa i Detroit Pistonsa završen, a domaćin je slavio sa 106:100.

Velika borba u Capital One Areni, ali Wizardsi su na krilima Bradleyja Beala stigli do nove pobjede, prekinuvši negativnu seriju od tri uzastopna poraza.

Gosti iz Detroita dobili su prvi period igre sa 35:30, a na poluvremenu domaćin je bio u vodstvu rezultatom 60:58.

Wizardsi su u nastavku kontrolisali situaciju na parketu, držali prednost, pa na kraju zasluženo i slavili.

Beal je ubacio 29 poena uz šest asistencija i u nedostatku Johna Walla, svakako je glavni čovjek ovog tima. Dobar je bio i Mahinmi sa 21 poenom i sedam skokova, dok ej Bryant dodao 13 poena.

Kod gostiju Derrick Rose je ubacio 21, a Drummond 18 poena uz 16 skokova, dok je Snell dodao 16 poena.