Željo izgubio u Latviji

Drugo kolo FIBA Europecupa

Košarkašice Željezničara poražene su večeras u drugom kolu grupe «1» FIBA Europacupa od Cesisa, rezultatom 66:88.
Naše aktuelne šampionske na gostovanju u Latviji tako su zabilježeili drugi poraz u dva kola, jer su u prvom u Sarajevu izgubile od Ravenne (53:56).

U večerašnjem porazu u bh. timu bolja od ostalih bila je Mikić koja je postigla 25 peona, te je bila i najefikasnija igračica meča, no to nije bilo dovoljno da Željezničar ostane neporažen. Bue je u našem timu uknjižila 13, a Hadžović 11...

Željo je bio u igri 6:34 minuta do kraja susreta, kada su gubile 61:68, no tada su kola krenula nizbrdo. Tada je nastala «crna rupa» u igri Sarajki koje koš nisu postigle više od pet minuta posljednje četvrtine. Minut u četiri sekunda do kraja meča Latvijke su imale prednost od 83:61, što znači da su napravile sjajnu seriju od 15:0, te je poraz za «plave» bio neizbježan.

U drugoj utakmici grupe «1» večeras je Ravenna domaćin Lavezziniju, kojeg će Željo ugostiti u trećem kolu. Utakmica će biti igrana srijedu (5. novembra) u dvorani «Ramiz Salčin» u sarajevskom naselju Mojmilo, a njen početak zakazan je za 20 sati. Za nadati se da će Sarajke tada zabilježiti prvi ovosezonski trijumf u grupnoj fazi ovog evropskog takmičenja.

Cesis – Željezničar 88:66

CESIS: Crockett 9 poena, Dreimane 11, Karklina 4, Tare 22, Zeltina, Macca, Babrana 13, Numane 6, Simmonds, Dijon 16, Knekse, Krastina 7.
ŽELJEZNIČAR: Mikić 25, Mujović, Bue 13, Čađo 7, Vrančić, Gibbs 6, Omerbašić 2, Hadžović 11, Bajtić 2, Hamzić.