Željo slavio u Tuzli

Liga 4 prvenstva BiH za košarkašice

Ovog vikenda odigrano je 3. kolo Lige 4 prvenstva Bosne i Hercegovine za košarkašice, a u derbi susretu Željezničar je slavio sa 77:75 u Tuzli kod Jedinstva.

Sarajevske plave su do pobjede stigle nošene dvocifrenim učinkom čak pet košarkašica: Rada Vidović sa 19, Zvjezdana Gagić sa 17, Ana Baletić - 15, Dajana Bugarin 13, te Emina Demirović sa 11 poene nosile su Želju do pobjede, dok je kod domaćih Tina Periša sa 23 poena bila najefikasnija, uz dobar učinak i Martine Zubak sa 16 i Slovakinje Andree Oravcove sa 14 koševa.

"Nije tajna da imamo problema na centarskim pozicijama, gdje nam nedostaje centimetara. Međutim, uspjele smo dobrom kolektivnom igrom nadomjestiti taj nedostatak. Ova pobjeda u Tuzli mogla bi nam mnogo značiti u nastavku prvenstva, jer naš cilj i dalje ostaje osvajanje naslova prvaka Bosne i Hercegovine", rekla je Vesna Bajkuša, trener Željezničara.

U drugom susretu, košarkašice Mladog Krajišnika su uspjele tek nakon produžetka savladati zenički Čelik rezultatom 94:85, nakon što je regularnih 40 minuta igre završeno neriješeno, 77:77.

Mladi Krajišnik - Čelik 94:85 (77:77)

SD Obilićevo Banja Luka. Sudije: A.Drmić, D.Ćorić, V.Marić. Rezultat po četvrtinama: 11:18, 14:21, 22:14, 30:24, 17:8.
MLADI KRAJIŠNIK: Deura 21, Mikić 9, Šurlan 2, Kapor 3, Karakašević, Žakula 26, Jusufagić, Kovačić 8, Vasović 3, Radoš 3, Pavićević 23, Borenović. Trener: Zoran Mikeš.
ČELIK: Iriškić 6, Stojanovska, Dixon 19, Mehmedić 28, Selimspahić, Stupar 13, Imamović 13,  Papčević, Vrdoljak 6, Halimić, Musić, Božičković. Trener: Behudin Bajgorić.

Jedinstvo - Željezničar 75:77

Dvorana Mejdan. Sudije Saša Lakić (Bijeljina), Ernad Karović i Ivan Bilić (Zenica). Rezultat po četvrtinama: 18:22, 19:25, 21:13, 17:17.
JEDINSTVO: Periša 23, Bešić, Gojković, Dindić, Oravcova 14, Johnson 2, Zubak 16, Ferhatović, Z.Kovačević 2, Starling 9, Žunić, Maksimović 9. Trener: Goran Jurčenko.
ŽELJEZNIČAR: Gagić 17, Vrančić, A.Kovačević, Baletić 15, Bajić, Vidović 19, Anić 2, Bugarin 13, Hamšić, Demirović 11, Džinić, Omerbašić. Trener: Vesna Bajkuša.