Zrinjski ostvario treći trijumf u Ligi za prvaka

Porazili Grude u Mostaru

Košarkaši Zrinjskog ostvarili su večeras u Mostaru treću pobjedu u Centrotrans ligi za prvaka Bosne i Hercegovine.

Na svom parketu pobijedili su Grude. Mostarci su nešto lošije otvorili utakmicu, tako da su gosti nakon prve četvrtine bili u prednsoti od osam poena razlike.
No, u drugoj su zaigrali odlično, dobili je sa 17 razlike i na poluvrijeme otišli sa 48:39 u svoju korist. Tim trenera Nedjeljka Zelenike utakmicu je u posljednjih 20 minuta rutinski priveo kraju, za konačnih 90:69.

Zrinjski – Grude 90:69
21:29, 27:10, 21:16, 21:14
MOSTAR – Dvorana Bijeli brijeg. Gledalaca: 50. Sudije: Jovanić, Kunosić, Lovrić.
ZRINJSKI: Filipović 9, Norac 14, Petrić 5, Oroz 8, Simović 10, Brečić 14, Vučković 22, Buhač, Šarenac 2, Planinić 4, Grbavac 2.
GRUDE
: Lovrić, Đulabić, M. Gligora 16, L. Gligora 10, Jelčić 5, Vujičić 3, Bura 1, Lozančić, Žitko 18, Perajica 16.
Grudama je ovo bio deveti poraz, te su ostali posljednjeplasirani, osmi i nakon 11. kola.