Zvezda i dalje na vrhu NLB lige

E. Dindić

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Helios 69:58, u devetom kolu regionalne NLB lige.

Zvezda je ovim trijumfom ponovo izbila na čelo tabele, pošto je pobjedila ekipu iz Domžala sa više od pet poena prednosti. Marko Marinović bio je najbolji u Zvezdi sa 13 poena i šest skokova. Lorens Roberts ubacio je 10 poena, a Andre Ovens, Nemanja Bjelica i naš reprezentativac Milan Milošević postigli su po 8 poena, a Kikanović 7. U gostujućem sastavu Laškevič je bio najefikasniji sa 14 poena. Snow je ubacio 13, a Todorović 10.

Gosti iz Slovenije odlično su odigrali u prvih 20 minuta, i na poluvremenu su čak i vodili (30:29). Ipak, Zvezda je već na startu treće četvrtine serijom 9:1 preuzela vođstvo koje do kraja nije ispustila. Domaći su bili slabija u skoku (31-39) i u šutu za dva poena, ali sve te slabosti nadoknadili su veoma agresivnom odbranom koju je nametnuo trener Svetislav Pešić.

Vojvodina - Bosna 64:89
Prva četvrtina bila je izjednačena, a gosti iz Slovenije do najveće prednosti na utakmici došli su u 16. minutu nakon trojke Alvina Snowa (28:21). Ekipa Svetislava Pešića se ipak do poluvremena vratila i serijom 8:2 smanjila na samo poen zaostatka poslije 20 minuta (30:29).

Andre Ovens tokom prvog poluvremena nije postigao nijedan poen, ali to se promjenilo već u prva dva minuta drugog djela kada je Zvezdin Amerikanac sa dvije trojke donio preokret. Odličan meč odigrao je i osporavani Roberts, i Zvezda je krajem 21. minuta imala plus sedam (38:31).

U preostalom dijelu meča "crveno-beli" su uspjeli da zadrže stečenu prednost, i zabilježe i osmu pobjedu u prvih devet mečeva regionalnog takmičenja.

Ekipe iz Slovenije neuspješne

Za domaću publiku, najinteresantniji su susreti koje igraju ekipe iz Slovenije, obzirom da će po svemu sudeći upravo oni biti glavni konkurenti našoj BiH u borbi za što bolji koeficijent koji donosi više predstavnika u narednoj sezoni NLB-a.

Gledajući iz tog ugla, danas možemo biti veoma zadovoljni, jer pored pobjede Bosne i poraza Heliosa, Olimpija je izgubila od Partizana 61:66, a Krka od Zagreba 94:70, pa je jedini bh. predstavnik sada bolje plasiran od sve tri ekipe iz “Dežele”.