Šansa za Slogu nakon kornera, stativa spašava Velež.

Usput i karton za Gruzijca zbog nešto sporijeg izlaženja s terena.

76'

Šikalo mijenja Čajića, a Peco Guliashvilija kod domaćih.

72'

Velež ima inicijativu. Rođeni imaju posjed, ali nikako da naprave nešto konkretnije pred golom gostiju iz Doboja.

68'

Čajić dobija žuti karton.

68'

Kiša pojačava u Mostaru.

65'

Božićković i Dujaković su zamijenili Poparu i Predragovića kod gostiju.

64'

Suljić mijenja Mlinarića, a Halilović Haskića kod Veleža.

60'

Šćekić lagano brani jedan udarac Mlinarića.

56'

Vrlo diskutabilno poništen gol Veselinovića. Biti će dosta priče oko ovoga sasvim sigurno.

55'

Slobodan udarac za Slogu je bio, trese se mreža Veleža, no sviran je ofsajd. Ostaje 1:0.

52'

Vehabović je uposlio Mlinarića koji se spetljao u kaznenom prostoru Sloge.

47'

Slobodan udarac za Velež u 47. minuti. Šturm je šutirao u golmanov ugao, ali nije bio precizan, preko gola to ide.

46'

Počinje drugo poluvrijeme.

46'

Veselinović je zamijenio Mrzića kod gostiju.

45'

Kraj prvog poluvremena.

45'

Još dvije minute nadoknade.

37'

Do sada najbolja šansa za Slogu! Kvesić je lijepo ubacio, glavom šutira Grabež, Hadžikić vadi ispod prečke.

32'

Kontra Veleža je propala. Nisu se razumjeli Šturm i Haskić.

30'

Guliashvili je izveo sloodan udarac, zakačila je lopta nekoga u živom zidu Sloge, prevarila Šćekića i završila u mreži. Vode Rođeni 1:0.

29'

GOOOOOOL! Vodi Velež!

28'

Lijepa akcija. Haskić je petom ostavio loptu za Pršeša koji šutira preko gola. Dosuđen je faul Veležu nadomak kaznenog prostora gostiju.

23'

Prinudnu izmjenu pravi Dean Klafurić. Umjesto povrijeđenog Oreča na terenu je Vehabović.

22'

Žuti karton nakon povlačenja jednog igrača Veleža dobija Popara.

20'

Dvadeset minuta igre za nama, nismo mnogo toga vidjeli. Samo onaj pokušaj Guliashvilija iz 15. minute.

17'

Polukontra Sloge, rješava to uz manje probleme odbrana Veleža.

15'

Prvi pokušaj Veleža u okvir gola u 15. minuti. Guliashvili je šutirao, brani Šćekić bez problema.

7'

Bez uzbuđenja u Mostaru. Zatišje pred buru ili?

3'

Dok se još ništa značajno ne dešava, spomenimo da ovu utakmicu uživo gleda novi selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine, Sergej Barbarez.

1'

Počela je utakmica u Mostaru.

-5'

Glavni sudija je Haris Halkić iz Sanskog Mosta. Enes Đozić iz Sarajeva i Davor Beljo iz Mostara su pomoćnici, dok je Miloš Gigović iz Gradiške četvrti sudija.

-7'

Velež ovu utakmicu dočekuje na 3. mjestu s 46 bodova. Sloga je šesta s osam bodova manje.

-9'

FK Velež: Hadžikić, Oreč, Zvonić, Čaić, Pršeš, Hrkač, Guliashvili, Mlinarić, Haskić, Džafić, Šturm.

FK Sloga Meridian: Šćekić, Redžić, Predragović, Perković, Popara, Mrzić, Milanović, Kvesić, Grabež, Mrkaić, Varga.

-10'

Poštovani, dobrodošli na tekstulni prijenos utakmice Velež - Sloga Meridian u okviru 28. kola WWin lige BiH.