Životna bruka i promašaj stoljeća: Išao je sam na prazan gol i nije pogodio!

Sanjat će ovaj dan

Haris Zilić

Sa Evropskog prvenstva u fustalu dolazi nam vjerovatno promašaj stoljeća.

U duelu Srbije i Ukrajine vidjeli smo nestvarnu situaciju.

Ukrajina je vodila 0:5 i u jednom napadu su oduzeli loptu Srbiji koja je u tom momentu igrala bez golmana.

Reprezentativac Ukrajine Korsun je sam krenuo prema praznom golu i loptu je u jednom trenutku malo više zakačio, dovolno za jači for i da mu ona pobjegne.

O ovom promašaju će se sigurno pričati, a zašto Ukrajinac nije jednostavno opucao na prazan gol ostaje misterija.

Promašaj pogledajte OVDJE.

Inače Ukrajinci su u pomenutom meču slavili sa 1:6 i tako Srbiju ostavili samo na teoretskim šansama za plasman u nokaut fazu.

Junak Ukrajine bio je Zvarych sa dva gola u drugoj i 34. minuti. Vasić je postigao autogol u šestoj minuti, a golove za Ukrajince postigli su još Abakshin u 15., Chernivasky u 20. i Korsun u 39. minuti utakmice.

Počasni gol za Srbiju dao je Tomić u 39. minuti.

Selekcija Srbije imala problema sa koronavirusom, povredama, ali to sigurno ne opravdava ovako lošu predstavu danas.