Favoriti kao da spavaju: Finska bila na korak od senzacije protiv Italije
Foto - UEFA

Odličan futsal u Nizozemskoj

Futsal selekcija Finske napravila je večeras u Groningenu odličan rezultat u 1. kolu Evropskog prvenstva i remizirala je s Italijom (3:3).

Italija je godinama unazad jedna od najboljih selekcija svijeta, ali Finci su još jednom pokazali da su itekako opasni.

Već u prvoj minuti ovog meča su i poveli, a za 1:0 pogodio je Alamikkotervo.

Radost Finaca je kratko trajala. Nicolodi u trećoj minuti zabija za 1:1, što je bio rezultat nakon prvog poluvremena.

Italija u 30. minuti dolazi do vodstva od 2:1, ali odmah u istoj minuti Finci novim golom Alamikkoterva dolaze do 2:2.

Tri minute kasnije Finska ponovo vodi. Autio pogađa za 3:2.

Ovaj rezultat se na semaforu zadržao do 39. minute kada Italija ipak dolazi do boda. De Matos je zabio za konačnih 3:3.

U grupi B danas je viđen i još jedan remi. Slovenija je također ispustila pobjedu protiv velikog favorita Kazahstana. Bilo je 4:4.