Veliko iznenađenje prvog dana prvenstva Evrope: Domaćin okrenuo favorita u drugom poluvremenu
Foto - UEFA

Nizozemska savladala Ukrajinu

Futsal reprezentacija Nizozemske pobijedila je Ukrajinu s 3:2 u susretu 1. kola prvenstva Evrope.

Pred duel u Amsterdamu Ukrajina je bila ogroman favorit, a tako su futsaleri ove selekcije i ušli u meč.

Već u prvoj minuti su poveli. Zvarych je pogodio za prednost Ukrajine od 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo i na odmor, iako je s obje strane bilo dobrih šansi za postizanje pogodaka.

Nastavak meča donosi veliki preokret Nizozemaca koji su uspjeli šokirati Ukrajince.

Saadouni u 22. minuti pogađa za 1:1, a dvije minute kasnije Attaibi donosi preokret i vodstvo Nizozemskoj od 2:1.

U 30. minuti domaća selekcija dolazi i do trećeg gola. Bouzambou je zabio za 3:1.

Ukrajina se uspjela vratiti u meč. Na tri minute prije kraja Shoturma zabija za 3:2, ali do izjednačenja ova selekcija nije mogla u završnoj fazi.

Nizozemci su tako napravili veliko iznenađenje na otvaranju prvenstva, a u narednom kolu ih čeka duel protiv Portugala.

S druge strane Ukrajina će odigrati vjerovatno odlučujući meč protiv selekcije Srbije.