Nermin Šabić za SportSport
"Čast je igrati za velikane poput Haseta, borit ćemo se bez obzira na naše godine i kilograme!" · Intervju
Krajem decembra, tačnije 27. i 28. ovog mjeseca biti će odigrano novo izdanje malonogometnog turnira "Asim Ferhatović - HASE".
Turnir će biti održan u dvorani KSC Skenderija, a među učesnicima sa svojim vetereanskim ekipama takmičit će se: FK Novi Pazar, NK Iskra Bugojno, NK Čelik, FK Velež, FK Željezničar, FK Vratnik, FK Sarajevo i NK Bosna Visoko.
Ekipa Čelika dolazi u veoma jakom sastavu sa "legendom do legende", a jedan od onih koji će biti dio tima iz Zenice je Nermin Šabić.
Svoju nogometnu karijeru Šabić je krenuo upravo u Čeliku, a igrao je i za klubove poput Dinamo Zagreba, Osijeka, Zadra, Željezničara, Changchun Yataia...
U svojoj karijeri odigrao je 36 utakmica za reprezentaciju Bosne i Hercegovine i postigao je jedan pogodak.
Od 2017. godine uplovio je u trenerske vode i radio je u Zvijezdi iz Gradačca, Mladosti iz Doboj Kaknja, Shanxi Metropolisu, TOŠK-u, te U17 reprezentaciji Bosne i Hercegovine.
Oglasi
Upravo Šabić je u razgovoru za SportSport govorio prije svega o tome koliko je poseban Hasetov klasik.
"Sigurno da je čast kada se igra za velikane poput Haseta i mnoge druge koji su obilježili bh. fudbal i kamo sreće da imamo više prilika da igramo za takve legende.
Tako da, pored starih rivala bez ozbira što se radi o malom fudbalu uvijek je, pogotovo na takvim događajima lijepo pobijediti i podsjetiti se na dane kada smo bili rivali i na velikom fudbalu."
Ove godine nastupate za legende Čelika, očekuju se "strašne" utakmice protiv "ljutih rivala"?
"Naravno da je lijepo ponovo doživljavati takve osjećaje kao što smo imali derbije na Bilinom Polju, Koševu, Grbavici i uvijek je lijepo se podsjetiti, tako da i po stare dane sigurno da ima naboja i da smo svi željni pobjeda i nekog dokazivanja bez obzira što se radi o veteranskom fudbalu.
Oglasi
U svakom slučaju borit ćemo se maksimalno da prikažemo što bolju igru bez obzira na naše godine i situaciju sa kilama i koliko mi možemo. Tako da, vjerujem da će gledaoci uživati u fudbalu i da ih podsjetimo na dane sa svojim potezima i atraktivnom igrom."
Zaborave li se prijateljsva u momentu kada sudija da znak za početak utakmice nakon tog "huka" sa tribina?
"Nažalost, ne viđam se nešto prečesto ni sa saigračima i nemamo priliku da se družimo i ovo je idealna prilika da se mi okupimo, ali i da se sretnemo sa starim prijateljima, sportskim rivalima.
Sigurno idealna prilika za dobro druženje i da se podsjetimo na dane kada su ti derbiji igrani pred punim stadionima, da nas i to vrati u neka prošla vremena i lijepa gdje se igrao lijep i atraktivan fudbal. Idealna prilika, da se podmladimo."
Poruka navijačima za kraj?
"Ono što bih mogao poručiti svim navijačima bez obzira na boju dresa je da dostojanstveno navijaju za svoj klub i da pruže podršku svojim igračima, a isto tako respekt i fair play za protivnike.
Naravno da ima naboja, ali mislim da pored tog naboja mislim da je vrijeme da se svi ujedinimo. Ne živimo u velikoj zemlji i mislim da svi zajedno možemo pomoći fudbalu i klupskom i reprezentativnom. Tako da mislim da će svi navijači bodriti svoj klub, ali i respektovati protivnike", rekao je Nermin Šabić.
Sastav Čelika za Hasetov klasik izgleda ovako:
Adis Nurković, Aldin Đidić, Avdija Vršajević, Vitomir Paskalj, Semir Sofić, Haris Zatagić, Jasmin Đidić, Mahir Karić, Anes Kuduzović, Mersid Bureković, Rusmir Smriko, Haris Hećo, Miralem Nalić, Aldin Šišić, Nerim Šabić, Elvedin Beganović i Besim Bajrambašić.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.