Odličan gradski derbi u finalu Kupa futsala donio osam golova, ništa nije gotovo!

Mostar SG i Zrinjski remizirali

Odličan prvi meč finala Kupa BiH u futsalu u dvorani Midhat Hujdur-Hujka odigrali Mostar SG i Zrinjski.

Prvi duel gradskih rivala donio je osam golova, a u uzbudljivom meču završeno je rezultatom 4:4 pa će se sve riješevati u revanšu.

Zrinjski je odlično ušao u meč te je preko Kalajdžića poveo već u prvoj minuti, da bi svati na početak u 9. minuti iz penala vratio Aladžić.

Gosti su do novog vodstva stigli u 14. minuti preko Sušca, a da se na odmor ode neriješenim rezultatom pobrinuo se Jelić u 17. minuti.

U nastavku su domaći kompletirali preokret preko Jelića i Vesića, ali se Zrinjski nije predavao i uspio je izjednačiti u posljednjim minutama.

Prvo je u 38. minuti nespretni Galić postigao autogol, da bi u posljednjom minuti Kalajdžić uspješno realizovao kazneni udarac za konačnih 4:4.

Revanš susret je na programu 5. maja u dvorani na Bijelom brijegu.

Mostar SG-Zrinjski 4:4 (2:2)

Dvorana: „Midhat Hujdur-Hujka“, Mostar.

Sudije: Željko Dragojević (Banja Luka), Goran Ilić (Doboj), Goran Ilinčić (Prijedor).

Delegat: Damir Suton (Mostar).

Kontrolor suđenja: Mujo Tutun (Sarajevo).

Golovi: 0:1 Kalajdžić (1'), 1:1 Aladžić (9', penal), 1:2 Sušac (14'), 2:2 Jelić (16'), 3:2 Vesić (28'), 4:2 Jelić (30', 4:3 Galić (38', autogol), 4:4 Kalajdžić (40').

Žuti kartoni: Aladžić (Mostar SG), Čolak, Perić, Drežnjak, Kalajdžić, Bubalo (Zrinjski).

Mostar SG Staklorad: Stanislav Galić, Nermin Kahvedžić, Bilal Jelić, Marijo Aladžić, Jovan Lazarević, Benjamin Ćesir, Amar Omanović, Anes Agović, Tarik Džemić, Josip Bošković, Stefan Rakić, Vladan Vesić, Denis Muselinović, Samir Gosto. Trener: Ivan Božović.

Zrinjski: Marko Čolak, Dragan-Edi Marić, Adnan Kalajdžić, Ivan Sušac, Ivan Drežnjak, Haris Skuhan, Ivan Perić, Vice Božić, Goran Zeko, Franjo Bubalo, Zvonimir Grubišić. Trener: Danijel Karačić.