Petnaest golova u duelu Veleža i Željezničara

Rođeni slavili

M. Šljivak, foto: S. Bošković

Velež je u susretu 2. kola grupe A Memorijalnog turnira Asim Ferhatović Hase savladao Željezničar rezultatom 9:6.

U zaista sjajnom meču viđeno je čak 15 golova, a na kraju je mostarski tim slavio pobjedu rezultatom 9:6.

Željo je otvorio meč golom Durakovića u trećoj minuti, ali Rođeni zatim postižu tri gola zaredom i dolaze do vodstva od 3:1, ali se Željo vraća i sa dva gola izjednačava rezultat na 3:3, što je bio rezultat nakon prvog dijela.

U nastavku je Velež ipak bolji tim. Uspjeli su stvoriti razliku koju Željo nije mogao stićii na kraju su upisali trijumf rezultatom 9:6.