Domaćini bez pobjede

PL za odbojkašice, 13. kolo

Odbojkašice Kaknja slavile su u derbiju 13. kola PL BiH odigranom u Sarajevu. Gošće su na gostovanju Imzit Dobrinji došle do punog plijena nakon što su bolje odigrale veći dio meča.
Domaće su uspjele osvojiti samo jedan set, ali je to bilo sve što su uradile, iako su iz njihovog tabora pred početak derbija stizale drugačije najave.

Jedinstvo iz Brčkog, vodeći sastav Premijer lige, gostovao je kod «fenjeraša» Nevis Breze, ali do trijumfa nije došao lako.

Brezanke su čak osvojile drugi set i u tom renutku došle do izjednačenja (1:1), ali su iskusnije gošće u preostala dva seta «dodale gas» i stigle do 3:1.
Derbi starih rivala odigrali su u Tuzli domaći tim i kalesijski Polo, a slavile su gošće nakon tie-breaka, iako su Tuzlanke vodile sa 2:1.
Čast domaćih timova nije mogla odbraniti ni ekipa HE na Drini koja je u Višegradu poražena od Radnika iz Bijeljine.

Rezultati
Imzit Dobrinja - Kakanj 1:3 (25:18, 16:25, 21:25, 20:25), Jahorina - Kula Gradačac 1:3, Nevis Breza - Jedinstvo 1:3, Tuzla - Polo 2:3 (25:23, 22:25, 25:16, 23:25, 6:15), HE na Drini - Radnik 1:3.