Juniori pobjedili Englesku
Opet maratonski meč, ali ovaj put pobjeda

Na turniru u Btčkom

M. Maksimović

Juniorska reprezentacija BiH je uspjela u drugom kolu kvalifikacijskog turnira za EP pobjediti Englesku 3:2.Naši odbojkaši su odigrali još jedan težak maratonski meč, ali su za razliku od duela sa Švedskom, ovaj put izašli kao pobjednici.

Prvi set je otišao na stranu naše selekcije 25:23, ali su Englezi uzvratitli nakon 19 minuta igre bilo je 14:25 odnosno 1:1. U trećem setu su ispustili četiri poena prednosti, vodili smo 16:12, 19;15, imali smo set loptu na 24:23, na 25:24, ali su Englezi uzeli set. Kada su Englezi poveli u četvrtom setu 11:18, izgledalo je kako se meč bliži kraju, Englezi vodili 23:24, odnosno 24:25, ali smo mini serijom 3:0, stigli do 27:25 i vodstva 2:1.

Englezi su se izvukli u četvrtom setu, jer su naši odbojkaši vodili u jednom trenutku 19:14, pa je odluka pala u petom Englezi su krenuli sa 3:7, imali su i vodstvo 7:10, odnosno 11:13, ali serijom 9:3 hvatamo priključak. Propuštamo tri set lopte, četvrtu koristimo za 28:26.

Na otvaranju petog seta smo uspjeli stvoriti osjetniju prednost 7:3 i na kraju smo kod rezultata 14:13 iskoristili meč loptu za pobjedu 3:2, po setovima 25:23, 14:25, 25:27, 28:26 i 15:13. Krivokapa je utakmicu završio sa 18 poena, Gajić je izborio 15, Hukičević 15, dok su gosti imali odličnog Jermaine Milersa sa 31 poenom.