Kadeti BiH peti, Rumunija  šampion

Kadetsko prvenstvo Balkana u odbojci

Kadeti BiH peti, Rumunija šampion

M. Skaka

Poslije pet dana odbojkaške smotre u SD " SŠC Pero Zečević" u Ođžaku završeno je kadetsko Balkansko prvenstvo.

U petom posljednjem kolu mladi odbojkaši Rumunije u odlučujućoj utakmici za prvo mjesto  protiv Bugarske  slavili su sa 3:0 (25:19, 25:12, 25:19). Izvarednom igrom i ubjedljivom pobjedom Rumuni su osvojili šampionski  pehar i okitili su se zlatnim medaljama, a poraženom sastavu pripalo je treće mjesto i bronzano obilježje.

Odbojkaši Turske bili su superiorni protiv vršnjaka iz Crne Gore i nakon 64 minuta igre pobijedili su sa 3:0 po setovima (25:18, 25:15 i 25 :12), te tako osvojili drugo mjesto na kadetskom Balkanskom prvenstvu.

Zavjesu na takmičenje u Ođžaku spustili su utakmicom za prestiž, mladi odbojkaši BiH i Srbije. Slavili su  razultatom 3:0 (26:24, 25:21, 25:18) kadeti Srbije i četvrti su na prvenstvu  Balkanu, a BiH je  peta u konačnom plasmanu.

Razultati: 5.kolo

Turska - Crna Gora  3:0 (25:18, 25:15, 25:12)
Rumunija - Bugarska  3:0 (25:19, 25:12, 25:19)
BiH - Srbija  0:3 (24:26, 21:25, 18:25)