Pionirke BiH maksimalne protiv Albanije

Prva pobjeda na Balkanskom prvenstvu

Ženska pionirska reprezentacija Bosne i Hercegovine nakon dva poraza na Prvenstvu Balkana upisala je svoju prvu pobjedu na ovom regionalnom takmičenju.

Igračice selektora Slavka Đerića su u 3. kolu slavile protiv Albanije sa maksimalnih 3:0.

Nakon što su u prvom setu slavile sa ubjedljivih 25:8, u drugom setu je najslabija ekipa na turniru pružila nešto bolji otpor bh. pionirkama, ali je i drugi period igre pripao bh. odbojkašicama (25:22).

Rezultat u trećem setu glasio je 25:13, pa su nakon 68 minuta igre reprezentativke Bosne i Hercegovine upisale maksimalnu pobjedu.

U 4. kolu, 25. jula BiH od 17 sati igra sa Bugarskom.