Radnik slavio nad Bosnom u taj-breku

Premijer lige BIH za odbojkaše

Odbojkaši Radnika zabilježili su pobjedu u petom kolu Premijer lige BIH za odbojkaše.Bijeljinci su bili bolji od sarajevske Bosne, rezultatom 3-2 u utakmici koja je obilovala brojnim preokretima.

Radnik je prvi set riješio u svoju korist relativno lako 25:21, najviše zahvaljujući greškama Sarajlija koji su veoma loše servirali. Drugi set nije nagovještavao dramu, jer je Radnik bio sve vrijeme u vođstvu do rezultata 23:23, kada Bosna dolazi do prve set lopte. Rezultatska klackalica trajala je dugo i na kraju više sreće su imali odbojkaši Radnika riješivši set u svoju korist rezultatom 31:29.

Tada su odbojkaši Radnika jednostavno stali i  dozvolili Bosni da ubjedljivo dobije sledeća dva seta 21:25 i 18:25. U petom setu ponovo su se probudili igrači Radnika i poslije velike borbe taj-brek rješavaju u svoju korist rezultatom 15:13 iskoristivši tek četvrtu meč loptu.

OK RADNIK: primači:Milićević-Novokmet /Ristić/, srednji blokeri Đokić-Vasić, tehničar Vujanović, korektor Marinković /Novokmet/ i libero Toholj.
OK BOSNA: primači Bezdrob-Fejzić, srednji blokeri Spahović-Karić, tehničar Dautović korektor Antunović /Zolota/, libero Lojo.
Sudije: Delibašić (Zenica) i Lozanović (Zvornik)