Radnik uspješan i u Kalesiji
Kenan Spahović, srednjak sarajevske Bosne

Odbojkaši Radnika nastavljaju sa pobjedama u Premijer ligi za odbojkaše. U okviru 6. kola kao gosti su savladali ekipu Bosne iz Kalesije rezultatom 3:0 (25:22, 27:25, 25-21).

Radnik je bolje otvorio utakmicu i tokom cijelog prvog seta imao rezultatsku prednost. Domaćini su se probudili pred kraj seta i uspjeli da izjednače na 20:20, međutim gosti su ponovo dodali gas i riješili set u svoju korist.

U drugom setu na prvi tehnički tajm-aut domaćini su otišli sa prednošću 8:6. Nakon odmora domaći igrači povećavaju prednost na 15:7. U tim trenucima na servis dolazi Ristić i rezultat je izjednačen na 15:15. Bosna ponovo dolazi do prednosti i u završnicu seta ulazi sa vođstvom 23:20. Nakon što je kapiten domaćih dobio žuti karton Radnik je izjednačio,a potom riješio i prvu set loptu u svoju korist za prednost od 2:0 u setovima.

Rezultati 6. kola:
Kakanj - Brčko Jedinstvo 3:0
Pelagićevo - Modriča Optima 1:3
Bosna (K) - Radnik 0:3
Bosna(S) - Napredak 3:2
Student - Ljubinje 3:1
Da su odbojkaši iz Bijeljine nepredvidljiva ekipa vidjelo se u trećem setu kada su uspjeli da prokockaju ogromno vodstvo od 20:10, i da tek u neizvjesnoj završnici dobiju set i utakmicu.Radnik je kao i obično predvodio fenomenalni Milićević, koji je apsolutno zaslužio poziv u reprezentaciju.

(25:22, 27:25, 25-21)
OK Bosna Kalesija: primači Idrizović-E.Alić, srednji blokeri N.Alić-Burek, korektor Požegić tehničar Džafić i libero Suljkanović.
Radnik: primači Milićević-Ristić, srednji blokeri: Vasić-Đokić, korektor Novokmet, tehničar Vujanović i libero Toholj.
Sudije: Nikić i Grgić.

Vrlo zanimljivo bilo je i u sarajevskoj Skenderiji gdje je sarajevska Bosna nakon pet setova uspjela slomiti Napredak. Donosimo i fotogaleriju sa ovo meča: