Ruskinje po 18. put na krovu Evrope

Evropsko prvenstvo za žene

Odbojkašice Rusije osvojile su naslov evropskih prvakinja nakon što su u  finalu EP koje se igralo u Berlinu svladale domaću selekciju Njemačke sa 3:1 u setovima (25:23, 23:25, 25:23, 25:14).

Ruskinjama je ovo 18. naslov evropskih prvakinja kada se zbroje i naslovi koje je osvojila reprezentacija SSSR-a, ali prvi nakon 2001. godine.

Njemice su drugi put zaredom ostale srebrne, a prije dvije su godine izgubile finale u Beogradu od Srbije.

U susretu za treće mjesto do brončane medalje stigle su Belgijanke koje su sa 3:2 (23:25, 25:21, 28:26, 21:25, 15:11) svladale Srpkinje.

Hrvatske igračice osvojile su peto mjesto i tako osigurale izravan plasman na sljedeće EP.