SOK Mostar sigurnom igrom savladao OK Maglić

Nova pobjeda Mostarki

Večeras su odbojkašice SOK Mostar u svojoj dvorani na Bijelom Brijegu slavile šestu pobjedu u Premijer Ligi u svojoj povratničkoj sezoni savladavši ekipu OK Maglić rezultatom 3:1 u setovima (25:18, 25:12, 22:25, 25:12).

Prvi set donio je nešto nervozniju igru domaćeg tima koja je bila protkana s mnogo grešaka na servisu iz kojih su gošće došle do većine svojih poena. No ipak nije bilo problema za SOK Mostar koji je rutinski riješio ovaj dio igre u svoju korist rezultatom 25:18.

U drugom smo vidjelu još veću dominaciju domaćeg tima koji je dominirao u svim segmentima igre pa su odbojkašice Maglića uspjele osvojiti samo 12 poena.

Domaći trener Darko Drmać u trećem setu je pružio priliku djevojkama koje su u ovoj sezoni imale manje prigode za igru pa je u ovom dijelu viđena velika borba. Na kraju su gošće imale više razloga za slavlje jer su uspjele taj dio igre riješiti u svoju korist rezultatom 25:22.

Ipak, u četvrtom setu stvari su došle na svoje. Domaće odbojkašice su se prošetale kroz četvrti set rezultatom 25:13 i sigurno slavile šestu pobjedu iz devet susreta u Premijer Ligi.