Srbija savladala Francusku

SportSport.ba

U prvoj utakmici 6. vikenda ovogodišnjeg izdanja Svjetske lige Srbija je uspjela da načini čudesan preokret protiv Francuske od 0:2 do 3:2.

Utakmica je odigrana u Nišu u spektakularnoj atmosferi pred prepunim gledalištem. Francuzi su mnogo bolje otvorili meč i nakon prva dva seta imali veliku prednost. U prvom setu bilo je 25-23, a u drugom 25-19 za Francusku.

Srbija nije imala rješenje za brzu i raznovrsnu igru Francuza koji su igrali u sastavu tehničar Pužol, korektor Moro, srednji blokeri Tolar i Sol, primači Samika i Morande. Tek u trećem setu Srbija dolazi do svoje igre, uz izmjene koje je izvršio trener Kolaković,Bojović umjesto Kovačevića i Stanković umjesto Gerića. Upravo se za Stankovića može reći da je bio igrač odluke sa par blokova i uspješnih servisa pokrenuo je svoj tim. Rezultat je izjednačen 25-21 u trećem i 25-18 u četvrtom setu. Već tad je bilo jasno na čijoj strani je psihološka prednost.

Peti set igrači srbije odigrali su u transu i riješili ga u svoju korist  rezultatom 15-8. U sutrašnjoj utakmici u Beogradu riješiće se pitanje posljednjeg putnika na finalni turnir Svjetske lige u Rio de Ženeiru.