ŽOK Jedinstvo i dalje bez poraza

Ženska odbojkaška Premijer liga BiH

M. Skaka

U ženskom odbojkaškom prvenstvu Jedinstvo ni nakon 15. kola nema poraza na svom saldu.

Odbojkašice Jedinstva ovaj put bile su sigurne na gostovanju kod Jahorine u Mokrom gdje nisu ispustile niti set: 0:3  (9:25, 15:25, 19:25).

Nije bilo iznenađenja ni na drugim terenima. Drugoplasirana ekipa Kula iz Gradačca slavika je nad Modričom 3:0  (25:16, 25:20, 25:9), a trećeplasirane odbojkašice Gacka dobile su bodove odzirom da je ekipa Mladosti iz Sarajeva odustala od takmičenja.

Pobjedu na gostovanje u Bileći odnijele su odbojkašice Radnika. Konačan rezultat glasio je Hercegovac - Radnik 1:3  (26:24, 18:25, 19:25, 13:25). S druge strane, ekipa Bihaća uspjela je osvojiti samo set na gostovanju kod HE na Drini gdje je domaćin slavio sa 3:1  (25:23, 17:25, 25:7, 27:25), pa su ispustile 5. mjesto na tabeli.