Crna Gora prvak Evrope
Srbima nije pomogao ni iskusni golman Šefik

Vaterpolo

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore u svom prvom nastupu na velikim takmičenjima od nezavisnosti države postala je večeras u Malagi (Španija) prvak Evrope.

U do kraja neizvjesnom finalnom susretu pobijedili su do tada aktuelnog šampiona Starog kontinenta, Srbiju, rezultatom 6:5 (po četvrtinama 2:1, 0:3, 2:0, 1:1 - produžeci 1:0, 0:0).

Gol odluke u prvom produžetku postigao Nikola Vukčević, a u preostalih nešto više od četiri minute utakmice vaterpolisti Srbije nisu uspjeli savladati fantastičnog golmana Crne Gore, Miloša Šćepanovića.

U prve četiri četvrtine pobjednika nije bilo. Do produžetaka rezultat je glasio 5:5. Crnogorci su imali zlato u džepu, igrača više i napad u posljednjih 20 sekundi susreta. Međutim, napravili su faul u napadu i prokockali priliku da već tada uzmu zlatnu medalju, te se ušlo u produžetke. Prethodno, Srbija je izjednačila minut i 16 sekundi prije kraja posljednje četvrtine. Prije toga, Srbi nisu dali gol čak 16 minuta, a pogotkom u produžetke, ispostavilo se, uveo ih je Duško Pijetlović.

Ranije, Mađarska je večeras u utakmici za treće mjesto pobijedila Hrvatsku, nakon produžetaka – 15:14, te tako osvojila bronzanu medalju.