Čudo Crnogoraca, bodovi Špancima

Naši susjedi pobijedili Mađarsku na EP

Reprezentativci Crne Gore napravili su večeras najveću senzaciju dosadašnjeg toka Evropskog prvenstva u vaterpolu koje se igra u španskoj Malagi. U do kraja neizvjesnoj utakmici četvrtog kola grupe A izabranici selektora Petra Porobića trijumfovali su nad Mađarskom, rezultatom 10:9, te tako se uključili u borbu za plasman u polufinale.

Po četvrtinama, u šali kod nas zvani «đetići» koji debituju na EP, sjajno su parirali jednoj od najboljih svjetskih selekcija. Prvu su odigrali u egalu 2:2. U drugoj Mađari su bili bolji za gol (3:2), a u trećoj uzvratili su Crnogorci dobivši je 2:1. U odlučujućoj četvrtoj četvrtini Crna Gora je postigla gol više i zasluženo, na čuđenje cijele Evrope, slavila!

Do sredine treće četvrtine kada su Mađari imali prednost od 6:4, niko nije ni sanjao ovakav rasplet situacije. A, onda Crnogorci ubacuju u «petu brzinu» postigavši tri gola za redom. Ipak, Mađari su izjednačili na 7:7, ali i tada susjedi dodaju gas i idu na «plus dva» - 9:7. Kada su svi pomislili na senzaciju, Mađari su im vratili vjeru kako se to neće desiti. No, čudo se desilo jer su Crnogorci zabili u jednom od posljednjih napada na utakmice, te uspjeli do kraja sačuvati svoju mrežu.

U zadnjoj utakmici četvrtog kola grupe A prije nekoliko minuta domaćini Španci savladali su Grke, rezultatom 9:7.

Rezultati 4. kola grupe A: Mađarska – Crna Gora 9:10, Hrvatska – Slovačka 15:5, Španija – Grčka 9:7.

Poredak na tabeli grupe A: Mađarska 9 bodova, Hrvatska 9, Crna Gora 9, Španija 6, Grčka 3, Slovačka 0.

U posljednjem petom kolu sutra igraju: Slovačka – Crna Gora, Grčka – Hrvatska, Mađarska – Španija.