
Cedric Dumont, BASE skakač skočio je jutros u 7.45 sati s novog tornja "Avaza", i time dodao Sarajevo na listu lokacija sa kojih je izveo nevjerovatnu vratolomiju.
BASE skakanje je disciplina ekstremnog sporta koja je dobila ime po prvim slovima objekata sa kojih se skokovi izvode. B je prvo slovo engleske riječi za zgradu (Building), A je antena (Antenna), S je za most ili vijadukt (Span), a slovo E (Earth) je oznaka za skok sa zemlje koji može biti sa stijene u kanjon ili sa nekog planinskog vrha.
Teško se mogu pronači riječi koje bi opisale ono što se jutros moglo vidjeti na Avazovom tornju. Zato pogledajte video:
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.