Dunavski kup održan u Tuzli

Biciklistička utrka amatera

Prvi put utrka Dunavskog kupa, najmasovnijeg takmičenja biciklista amatera i rekreativaca, održana je u subotu u Bosni i Hercegovini.

Domaćin 14. i 15. trke bila je Tuzla, a startovalo je 58 takmičara u 14 klubova iz Hrvatske, BiH, Srbije i Slovenije.

Prvo je vožena trka sa ciljem na brdu i na stazi od 28 km, a pobijedio je Veber Matič iz Gorja (Bled) u vremenu 45,19 minuta.

Mensur Ćorić iz Tuzle bio je drugi (46,41) dok je Dimitrije Dolga (Elit Novi Sad) stigao treći (48,02). Popodne, vožen je hronometar na šest kilometra, slavio je Aleksandar Mirković (Fanatik, Novi Sad) sa 12,55 minuta ispred Ćorića (13,09) i Dolge (13,24).

U ukupnom plasmanu dvije utrke najbolji je bio Ćorić, drugi Dolga a treći Hajrudin Trle (Tuzla).