Fazlija „upucao“ lični rekord

Na turniru u Sloveniji

Našoj muškoj streljačkoj reprezentaciji, u sastavu Nedžad Fazlija, Nedžad Džanković i Žarko Lazić, pripalo je drugo mjesto na međunarodnom turniru održanom u slovenačkom Pohorju.

Fazlija je i u pojedinačnoj konkurenciji osvojio drugo mjesto sa 696,3 pogođena kruga. Ovim rezultatom postavio je lični rekord i rekord takmičenja u finalnoj seriji.

Mahir Spahić bio je naš najbolji strijelac u gađanju pištoljem. Bio je osmoplasirani. Od naših djevojaka najuspješnija bila je juniorka Ema Škaljo koja se plasirača na devetu poziciju. Nedžad Džanković, pobijedio je u juniorskoj konkurenciji u disciplini puška. „Upucao“ je 686,8 krugova.

Juniorska selekcija BiH ekipno osvojila je treće mjesto, a naš nacionalni tim nastupio je u sastavu: Ema Škaljo, Sabrina Drinjaković i Vanesa Delija.