Hoogenband zapeo na 200 m slobodno
Kiks Hoogenbanda

SportSport.ba

Trostruki olimpijski pobjednik Holanđanin Pieter van den Hoogenband (30) nije se uspio plasirati u polufinale na 200 metara slobodno na EP u plivanju u Eindhovenu.

Van den Hoogenband, koji se protekle večeri osjećao loše, u današnjim je kvalifikacijama zauzeo tek 20. mjesto. Holandskii plivač je čak četiri puta bio europski prvak na 200 metara slobodno.

U svojoj karijeri do sada je osvojio 7 medalja na olimpijskim igrama, 9 na svjetskim prvenstvima, te čak 19 na europskim prvenstvima. Također, osvojio je i tri medalje na svjetskim prvenstvima u malim bazenima.