Hrvatska bolja od Crne Gore
Komšijski derbi riješio je Bošković u posljednjoj sekundi utakmice

EP u vaterpolu, 3. kolo

Eks jugoslovenski derbi 3. kola Evropskog prvenstva u vaterpolu, koje se održava u španskoj Malagi, između Hrvatske i Crbe Gore, pripao je Hrvatima, koji su slavili minimalnu pobjedu rezultatom 7:6.

Izabranici selektora Ratka Rudića do trijumfa su došli bukvalno u posljednjoj sekundi utakmice, kada je Miho Bošković realizovao peterac koji je načinjen nad Igoru Hinjiću. Hrvati su bolje otvorili utakmicu i vodili sa 4:0, ne dozvolivši protivnicima da prvi pogodak postignu sve do posljednjeg minuta druge četvrtine. Ipak, Crnogorci su se probudili u nastavku i sa pet uzastopnih golova prešli su u vodstvo (5:4). U posljednjih 60 sekundi ušlo se pri izjednačenom rezultatu (6:6), a onda je u posljednjoj sekundi pobjednika riješio Bošković.

U drugom sinoćnjem meču grupe A, Španija je deklasirala Slovačku rezultatom 12:4. U prve tri četvrtine domaćini su ostvarivali po gol prednosti, da bi posljednji period igre riješili u svoju korist rezultatom 5:0.

Posljednji meč grupe B između Italije i Njemačke pripao je Azzurima, koji su slavili pobjedu rezultatom 12:6. Nakon izjednačene igre u prve dvije četvrtine, Italijani su u drugom poluvremenu ubacili u brzinu više i na kraju slavili trijumf sa šest golova razlike.