Juan Joso Cobo osvojio Vueltu

A. Beganović
Teme:

Španski biciklist Juan Jose Cobo (Geox) pobjednik je 66. izdanja utrke Vuelta a Espana, koja je završena u nedjelju u Madridu.

Nakon više od tri sedmice  i preko 3300 kilometara Cobo je slavio sa samo 13 sekundi prednosti ispred drugoplasiranog Britanca Christophera Froomea (Sky). Treće je mjesto zauzeo još jedan Britanac, Bradley Wiggins (Sky) s minutom i 39 sekundi slabijim vremenom od Coba.

Pobjednik posljednje, 21. etape vožene od trkališta Jarama do središta Madrida u dužini od 95.6 kilometara je Slovak Peter Sagan (Liquigas) kojem je to bila treća etapna pobjeda na ovogodišnjoj Vuelti. U završnom je sprintu bio brži od iskusnih Italijana, Danielea Bennatija (Leopard) i Alessandra Petacchija (Lampre) koji su zauzeli drugo, odnosno treće mjesto.