
Predstavljamo 14 elitnih svjetskih skakača koji će 15. augusta skakati sa Starog mosta u Mostaru, na šestom ovogodišnjem takmičenju Red Bull Cliff Diving Svjetskog prvenstva 2015. Među njima je deset stalnih i četiri takmičara sa pozivnicom (džoker takmičari). Slijede kratka predstavljanja preostalih pet stalnih takmičara i četiri džokera.
Steven LoBue se učvrstio kao jedan od najkonstantnijih takmičara, učestvujući u prvenstvu kao stalni takmičar od 2011. godine. Za to vrijeme je dva puta bio treći u ukupnom poretku, a na pobjedničko postolje se penjao više puta, od toga dva puta na najvišu stepenicu. LoBue uvijek radi na savladavanju novih skokova, sa višim koeficijentom težine. Izvodeći jedan takav, trostruki salto s četiri vijka, u La Rochellu ove godine je glavom udario o platformu. Srećom, uspio se ispraviti u zraku i izbjeći teže posljedice, tako da je prošao samo sa dubokom posjekotinom iznad lijevog oka.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.