Mađarima bronza na EP-u

U «drami» dobili Hrvatsku

Vaterpolo reprezentacija Mađarske osvojila je večeras bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Malagi.

U dramatičnoj utakmici za treće mjesto, nakon dva produžetka, s(p)retno su pobijedili selekciju Hrvatske rezultatom 15:14  (po četvrtinama 1:3, 4:2, 5:5, 3:3 - produžeci 1:0, 0:2). Gol odluke postigao je Nemes Varga tri sekunda prije kraja susreta, a Mađari su imali sreće i u posljednjoj sekundi kada su Hrvati uputili udarac sa centra igrališta, a lopta pogodila prečku, te nismo vidjeli peterce.

Nakon četiri četvrtine pobjednika nije bilo – 13:13. Naši zapadni susjedi imali su šansu da dođu do pobjede, jer su imali igrača više. Međutim, napad 20 sekundi do kraja meča nisu iskoristili, jer je udarac Pave Markovića zaustavio golman Mađara.

Uskoro počinje finalni susret u kojem će se sastati branioc naslova prvaka Evrope Srbija protiv iznenađenja šampionata Crne Gore.