
Michal Martikan iz Slovačke postao je danas olimpijski pobjednik u slalomu u kanuu na divljim vodama u Pekingu. Martikan je tako ponovio uspjeh kojeg je ostvario na Igrama u Atlanti 1996. godine, dok je u međuvremenu na Olimpijadama u Sydneyu i Atini osvajao srebrene medalje.
Srebro je danas u Pekingu pripalo David Florencu iz Velike Britanije, a bronza Australacu Robin Bellu.
Zanimljivo, dvostruki olimpijski pobjednik Toni Estanguet iz Francuske nije se plasirao u finale, jer je bio deveti u prvoj vožnji.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.