Naslov u Njemačku i Holandiju
Dimitrij Ovtcharov

U završnici ekipnog EP-a

M. Maksimović

Stonoteniseri Njemačke obranili su naslov evrospkog prvaka na EP u ST Petersburgu. Nijemci su do novoga zlata stigli svladavši u finalu Bjelorusiju sa 3-2, a odlučujući je bio meč između Dimitrija Ovtcharova i Vitalya Nehvedovicha

Ovtcharov je opravdao očekivanja te je ostvario pobjedu 3-1, za konačnih 3:2. Po jedan bod za reprezentaciju Njemačke su još osvojili Timo Boll koji je slavio u prvom meču i Bastian Steger koji je pobjedio u trećem meču Evgeniya Chtchetinina. Brončane medalje osvojile su reprezentacije Austrije i Belgije.

Kod stonoteniserki zlato je pripalo Holandiji. Holanđanke su u finalu nadigrale Mađarsku 3:0. Treći, bod odluke za reprezentaciju Holandije je osvojila Elena Timina pobjedivši petru Lovas 3-1. Treće mjesto je pripalo stonoteniserkama Hrvatske i Rumunije.