Detalj sa utakmice Buffalo - Arizona

Nakon pet odigranih kola u NFL- u

M. Maksimović

Nakon pet odigranih kola jedine dvije neporažene ekipe su aktuelni prvaci NY Giantsi i kao najugodnije iznenađenje Tennessee Titansi.

Titansi su ostvarili svih pet pobjeda do sada i vodeća su ekipa lige.Posljednju pobjedu Ravensi su ostvarili na gostovanju kod Baltimore Ravensa 13:10.

Rezultat sugeriše kakva je utakmica viđena na M&T Bank Stadiumu. Domaćini su vodili 7:3 kada je QB gostiju Kerry Collins pronašao 11 yardi dugim dodavanjem Algea Crumplera dvije minute prije kraja. Pokušali su Ravensi nešto napraviti, ali je jedno dodavanje QB domaćih Joe Flacca presjekao Nick Harper 1:32 prije kraja utakmice.

Giantsi su jedno kolo odmarali, a u petom su uništili Seattle Seahawkse 44:6. Eli Manning je osvojio 267 yardi te je imao dva Touchdown dodavanja. Situacija NFC East diviziji je zanimljiva jer Washington Redskins i Dallas Cowboysi imaju tek po jedan poraz.

I dok Dallas ide prema očekivanju, Washington Redskins su sasvim sigurno mnoge iznenadili. Redskinsi su u gostima pobjedili i Dallas i Philadelphiu. Na Lincoln Financial Fieldu su domaći Eaglesi vodili 14:0 nakon čega je krenuo preokret gostiju. Kicker Shaun Suisham je pogodio tri field goala pa je na poluvremenu prednost Philadelphie prepolovljena. Redskinsi su do kraja u igri nakon dodavanja Antwaan Randle Ela za Chrisa Cooleyja, a sve je bilo riješeno nakon još jednog TD gostiju na samom početku posljednje dionice za vodstvo 23:14.

Sve što su Eaglesi napravili do kraja bio je tek jedan field goal David Akersa za krajnjih 17:23.
Atlanta Falcons su na krivoj nozi uhvatili Green Bay Packers koji su sada na omjeru 2-3. Packersi su se vratili u igru nakon dodavanja Aarona Rodgersa za Grega Jenningsa , ali je onda stigao jedan field goal Jasona Elama, pa probijanje Michaela Turnera i tada je sve bilo gotovo, Packersima nije pomogao niti raspoloženi Aaron Rodgers koji je imao dva TD dodavanja i 313 osvojenih yardi, Falconsi su slavili 24:27.

Indianapolis Colts su se provukli kod slabih Houston Texansa. Houston je imao velikih 27:10, svega osam minuta prije kraja.Tada su budi Peyton Manning koji pronalazi Toma Santia, Garry Brackett je iskoristio grešku domaćih koje se nisu ni snašli a Manning pronalazi Reggiea Waynea u endzoni Houstona. Svakako da je veliki krivac za poraz Houstona QB Sage Rosenfels koji je upravo u tim trenucima izgubio dvije lopte.