Nova zlata za Biedermanna i Sjoestroem

Oborena dva rekorda evropskih prvenstava

M. Maksimović

Trećeg dana Evropskog prvenstva u Debrecenu, srušena su dva rekorda evropskih prvenstava. Prvi je srušio Laszlo Cseh na 200 mješovito, drugi Gregorio Paltrinieri na 1500 metara slobodno.

Cseh je do još jednog novog zlata u karijeri došao pobjedivši Jamesa Goddarda i Markusa Rogana. Cseh je srušio rekord evropskih prvenstava sa 1:56.66, tačnije popravio je svoj rekord iz Budimpešte od prije dvije godine.

Gregorio Paltrinieri je novi prvak na 1500 m slobodno sa rekordom evropskih prvenstava 14:48.92. Mladi Talijan je u finalu pobjedio dvojicu Mađara, Gergoa Kisa i Gergely Gyurta.

Novo, već drugo zlato u tri dana Evropskog prvenstva, osvojio je Nijemac Paul Biedermann. Ovaj put je to napravio na 200 metara slobodno s rezultatom 1:46.27. Na ovaj način je Biedermann odbranio naslov koji je osvojio prije dvije godine u Budimpešti.

Baš kao i Biedermann i Šveđanka Sarah Sjoestroem je doplivala do nove medalje na ovom prvenstvu.Nakon 50m leptir, Šveđanka je slavila na 100 slobodno sa 53.61.Srebro je pripalo Britt Steffen, bronca njenoj zemljakinji Danieli Schreiber.

Četvrtu medalju, drugu zlatni za Njemačku trećeg dana osvojila je Sarah Poewe. ona je do naslova evropske prvakinje stigla i ispred Jennie Johansson i Španjolke Marina Garcia Urzainqui.