Odbojkašice iz Mostara nove članice Premijer lige

Uspjeh za SOK Mostar

M. Maksimović

Studentski odbojkaški klub Mostar pobjednik je Superlige Federacije BiH i novi član Premier lige BiH.

U finalu doigravanja za plasman u Premier ligu tim iz Mostara bio je uspješniji od Bihaća. Nakon pobjede od 3:0 u setovima u Mostaru, Studentice su poražene s 3:2 u Bihaću.

Mostarke su plasman u Premier ligu potvrdile osvajanjem prvog seta rezultatom 25:20, a istim rezultatom domaće odbojkašice dobile su drugi set. Ekipa iz Mostara riješila je u svoju korist treći se s 25:23. Četvrti set pripao je Bihaću 25:22, a peti 15:12.

Nakon završetka utakmice Mostarkama je dodijeljen pehar za prvo mjesto u Superligi FBiH.