Otvorena nova NFL sezona
Eli Manning u prodoru

Prvaci krenuli pobjedom

M. Maksimović

Utakmicom između aktuelnih prvaka New York Giantsa  i Washington Redskinsa otvorena je 89. po redu NFL sezona. Prvaci su u novu sezonu krenuli bez tri važna igrača Michaela Strahana (oprostio se) Osia Umenyora (povreda) i Jeremya Shockeya (prešao u New Orleans)...

Na otvaranju su Giantsi pobjedili Redskinse rezultatom 16:7, a utakmica je odigrana pred 79,742 gledalaca. Giantsi su poveli preko Elia Manninga i njegovog touchdowna dok je u nastavku John Carney sa tri field goala odveo prvake do 16:0.

Do kraja poluvremena gosti su preko Santane Mossa i 12 yardi dugog dodavanja Jasona Campbella stigli do touchdowna. To je ujedno bio rezultat prvog poluvremena, ali i rezultat koji se nije mijenjao do kraja utakmice.

Inače, najveća priča ljetnih priprema bila je svojevrsna trakavica oko odlaska Breta Favrea. Samo četiri mjeseca nakon što se povukao Favre se predomislio. Međutim njegovi Green Bay Packersi ga nisu željeli na terenu, pa je on zahtijevao da ga prodaju. Packersi su pazili da Favre ne završi u nekoj od ekipa iz iste divizije. Na kraju se trakavica završila tako što je legendarni QB prešao u ekipu Nw York Jetsa.

Što se tiče prognoza, na kladionicama i ove sezone najbolje stoje New England Patriotsi, slijede Dallas Cowboysi pa San Diego. Kao i prošle godine dvije utakmice regularnog dijela sezone igrat će se van SAD-a. Već krajem narednog mjeseca na Wembleyu će igrati San Diego i New Orleans, dok će se druga utakmica odigrati po prvi put u Kanadi. Gledaoci će u Torontu moći vidjeti duel Buffala i Miamia.