Rusko finale
Dinara Safina

M. Maksimović

Elena Dementieva i Dinara Safina će igrati u finalu teniskog turnira na OI u Pekingu. Dinara Safina je rastužila domaće navijače, jer je u finale ušla preko domaće igračice Na Li.

Safina je slavila u dva teška seta 7-6 (3), 7-5 iako je možda priču mogla završiti i ranije. U prvom setu je Safina imala 3:1, 5:4 i servis za set ali je Li odvukla set do tie breaka.Međutim u tie breaku Li nije imala šanse, uhvatila je tri poena.Kineskinja je u drugom setu imal veliku priliku, napravila je break povela je 4-2, odnosno 5-3. Safina se uspjela vratiti, pa Na Li nije izdržala pritisak u 12 gemu drugog seta.

Dementieva, koja je u karijeri već osvojila olimpijsko srebro prije osam godina u Sydneyu, je u polufinalu sa 6-3, 7-6 (3) svladala zemljakinju Veru Zvonarevu. Obe teniserku su imali velikih problema kako zadržati svoj servis, a presudnim se pokzao break u sedmom gemu. Dementieva je povela 5:3, Zvonareva je u devetom gemu još jednom izgubila svoj servis. U drugom setu je Dementieva stvorila veliku prednost 4-2, ali se Zvonareva nije predavala. Vratila su igru, pa je odluka pala u tie breaku, gdje je ipak bolja bila Dementieva.