
Prvi put, jedna favela biće domaćin sportskom događaju međunarodnih razmjera. Favela “Dona Marta” u Rio de Janeiru nakon velikih akcija brazliske policije i vojske oslobođena je od narko-dilera i drugih kriminalaca koji su vladali ovim dijelom grada.
Sada, novootkriveni dragulj Ria spreman je da dočeka neke od najboljih svjetskih mountain bikera.
Smještena podno poznate statue Hrista “Dona Marta” smatra se jednom od najljepših favela od preko 700 divljih predgrađa Rio de Janeira, a šesnaest odabranih bikera trkaće se kroz uličice, stepeništa i krovove “Dona Marte” u do sada neviđenom okruženju.
Za ovu priliku posebno napravljena staza dugačka je 760m i ima visinsku razliku od 170m uz zahtjevne tehničke dijelove koje će takmičare voditi na 8m dugačke skokove i tjerati na brzine od oko 50km/h.
“Još uvijek nisam vidio stazu, ali sam čuo da je vrlo zahtjevna.”, rekao je Engelz Gee Atherton, nekadašnji MTB Downhill svjetski prvak i jedan od favorita ove utrke. “Neće to biti lak spust, ali jedno je sigurno – uživaću u svakom metru!”, zaključio je on.
Takmičenje će trajati dva dana, subotu i nedjelju 26. I 27. Septembra, a na našem portalu očekujte izvještaj i video zapise.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.